środa, 26.11.2014
Sprawy mieszkańców
Szybciej, częściej i wygodniej! Nowe pociągi wyjeżdżają na tory
dodano: 26.11.2014.
W środę 26 listopada br. do naszego miasta przyjechał pierwszy spośród czterech zmodernizowanych przez samorząd województwa pomorskiego pociągów regionalnych. Dzięki wprowadzeniu na tory nowych składów, mieszkańcy Malborka będą mogli podróżować szybciej i wygodniej. Kolejną bardzo dobrą informacją dla malborczyków jest fakt, iż od grudnia zwiększy się częstotliwość połączeń kolejowych.
czytaj więcej
 
Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Malborku
dodano: 26.11.2014.
21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Data ta upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.
czytaj więcej
 
OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA MALBORKA
dodano: 25.11.2014.
Szanowni Państwo,
Wobec zaistniałej podczas wczorajszej debaty sytuacji, w poczuciu odpowiedzialności za sprawy naszego miasta, chcę wyrazić swoje najgłębsze zaniepokojenie wobec pojawiających się w oświadczeniu sztabu SLD sugestii, jakoby zachowanie Marka Charzewskiego było spowodowane działaniem osób trzecich.
Jako Burmistrz Miasta Malborka, w imieniu całej wspólnoty samorządowej, oczekuję jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy i publicznego wytłumaczenia przez samego kandydata.
Andrzej Rychłowski  
Burmistrz Miasta Malborka
 
Burmistrza wybierzemy w drugiej turze 30 listopada
dodano: 19.11.2014.
Pierwsza tura wyborów na burmistrza Malborka nie przyniosła ostatecznego rozstrzygnięcia. Wprawdzie większość głosujących mieszkańców opowiedziała się za obecnie urzędującym burmistrzem Andrzejem Rychłowskim z KWW Porozumienie Obywatelskie (4.459 osób czyli 36,43%), jednak nie przekroczył on progu 50%. W wyborczej "dogrywce" 30 listopada br. urzędujący włodarz zmierzy się z Markiem Charzewskim z KKW SLD Lewica Razem, który zdobył 3.618 głosów czyli 29,56%.
czytaj więcej
 
Dzień Pamięci poległych Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej pochowanych w Malborku
dodano: 14.11.2014.
W środę 13 listopada br. na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci (Rememberance Day), na które przybyli dyplomaci ze Wspólnoty Narodów: Wendy Hinton - Ambasador Nowej Zelandii, płk David Houghton - Attache Obrony Wielkiej Brytanii, płk Daniel Geleyn - Attaché Obrony Kanady oraz Andrzej Kanthak - Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
czytaj więcej
 
Zgłoś się na świąteczne warsztaty zdobienia w skansenie rzemiosł w Szkole Łacińskiej
dodano: 14.11.2014.
Od środy Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska przyjmuje zgłoszenia na świąteczne warsztaty zdobienia, czyli tworzenia bożonarodzeniowych ozdób świątecznych.
czytaj więcej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 16 z 352


Dodaj |
Odwiedza nas 15 gości