wtorek, 06.12.2016
Przedszkole nr 8 w Malborku - świat teatru i obchody Dnia Dziecka
Drukuj
dodano: 03.06.2013.
W roku szkolnym 2012/2013 dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola nr 8 w Malborku miały wiele okazji aby bawić się w teatr i oglądać teatr.

Mali podopieczni placówki pod kierunkiem nauczycielki Jadwigi Beaty Konicz przygotowali kilka przedstawień teatralnych, w tym jasełka i inscenizację wierszy wg tekstów polskich pisarzy i poetów dziecięcych m.in. J. Tuwima, M. Kownackiej, H. Bechlerowej, które zaprezentowali zgromadzonej publiczności - kolegom z przedszkola, ich rodzinom i personelowi placówki.

Dzieci obejrzały dwa przedstawienia w teatrze im. A. Sewruka w Elblągu: „Jaś i Małgosia” i „Tajemniczy ogród”, a także teatrzyki prezentowane przez teatry objazdowe: „Fraszka” z Warszawy i Teatr Muzyczny z Gdyni. Maluchy codziennie miały okazję organizowania zabaw w „garderobie teatralnej” i „kąciku teatralnym”. W miejscach tych korzystały z różnorodnych akcesoriów teatralnych takich jak: kapelusze, stroje, pacynki, kukiełki, maski itp. Dzieci bawiły się również w dramę i pantomimę.

Zabawa w teatr rozwija mowę, wyobraźnię, pamięć, odwagę, śmiałość, uczy współdziałania oraz wyrażania stanów uczuciowych w sposób werbalny i poza werbalny. Teatrzyk oparty na odtwarzaniu treści własnymi słowami aktywizuje procesy myślowe i twórcze. W czasie oglądania przedstawienia teatralnego dziecko uczy się empatii, identyfikuje się z postaciami, a właściwe postawy bohaterów mają ogromny wpływ na prawidłowe zachowania i postępowanie.

W środę 29 maja br. dzieci z  Przedszkola nr 8 w Malborku w ramach Dnia Dziecka odwiedziły plac zabaw Loopy´ s World w Gdańsku.

Była to wesoła i niezapomniana zabawa dla przedszkolaków. Wychowankowie Przedszkola korzystali ze sprzętu rekreacyjnego mini ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, trampolin, tajemniczych przejść oraz  tunelów. Mieli także okazję uczestniczyć w przejażdżce kolorowym i wesołym pociągiem. Wyjazd przyniósł dużo radości i niezapomnianych wrażeń. 

Informacje i zdjęcia: Przedszkole nr 8 w Malborku


 

Dodaj |
Odwiedza nas 6 gości